LokoRytmika

Na czym polegają zajęcia?

Zajęcia Logorytmiczne to zajęcia logopedyczne opierające się na rytmie muzycznym, piosenkach oraz ruchu całego ciała. Logorytmika oddziałuje na sferę słuchową oraz ruchową, stymulując tym samym percepcję słuchową dziecka oraz rozwój jego mowy. Podczas zajęć dziecko uczy się powtarzać rytmy, słowa piosenek a także układy ruchowe. W ten sposób zajęcia te bardzo wszechstronnie wpływają na rozwój dziecka, ale przede wszystkim łączą w sobie to, co dzieci lubią najbardziej – piosenki oraz ruch. Zajęcia prowadzi neurologopeda – mgr Magdalena Gałeczka, która od lat z pasją prowadzi zajęcia logorytmiczne dla dzieci, z wykorzystaniem ciekawych instrumentów oraz kreatywnych układów tanecznych.

Dla kogo są przeznaczone zajęcia?
Zajęcia są skierowane dla dzieci od 1 roku życia do około 3 roku życia. Zapraszamy w szczególności dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

Jak wyglądają zajęcia?
Zajęcia mają charakter grupowy, uczestniczy w nich maksymalnie 7 dzieci. Na zajęciach Rodzic jest przez cały czas ze swoim dzieckiem – to wspaniała okazja, aby zaobserwować jak reaguje Twoje dziecko w czasie zajęć. Podczas zajęć jesteś swego rodzaju pomocnikiem swojego dziecka – pomagasz mu w podążaniu za prowadzącym zajęcia. Dodatkowo śmiało uczestnicz we wszystkich aktywnościach – to dla Was okazja na zbudowanie nowej formy relacji polegającej na wspólnym ruchu, śpiewie i zabawie. To także szansa dla Twojej pociechy do budowania interakcji z innymi dziećmi podczas wspólnych aktywności. Mała grupa sprzyja też integracji rodziców – można wymienić się doświadczeniami i pomysłami, znajdzie się także chwila na pytania do prowadzącego zajęcia.

Co należy przygotować ze sobą na zajęcia?
Na zajęcia warto przygotować obuwie zmienne dla dziecka oraz dla siebie (można też mieć skarpetki – w sali jest ogrzewanie podłogowe).

Jak często odbywają się zajęcia i ile trwają?
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45 minut. Obecnie zajęcia odbywają się w środy o godzinie 16.00.

Jaki jest koszt zajęć?
Koszt pojedynczych zajęć to 60 zł. Istnieje możliwość zakupienia karnetów miesięcznych, więcej informacji na temat karnetów znajduje się w Cenniku

Jak zapisać się na zajęcia?
Wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj
lub skontaktować telefonicznie.