Terapia autyzmu

Autyzm – Zespół Aspergera – Terapia

Jeżeli u Twojego dziecka zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu to najważniejsze jest wdrożenie odpowiednio dobranej terapii.

Centrum Terapii Lokomotywa to miejsce, gdzie zadbamy o kompleksową i dobrze dobraną terapię dla Twojego dziecka. W terapii autyzmu kluczowe jest indywidualne zaplanowanie celów w każdym z obszarów deficytowych. Tylko regularna, spójna i “szyta na miarę” terapia przyniesie odpowiednie efekty.

autyzm, zespół aspergera, terapia autyzmu

Wykorzystujemy też wiedzę w zakresie Stosowanej Analizy Zachowania, dlatego żadne zachowanie niepożądane nie jest nam straszne. Rodzice są wspierani w całym procesie terapeutycznym oraz wychowawczym poprzez konsultacje ze specjalistami.

autyzm, zespół aspergera, terapia autyzmu

Jak wygląda proces terapeutyczny?

Pierwsze spotkanie odbywa się najczęściej u psychologa, który przeprowadzi szczegółową rozmowę z Rodzicami, zbada potrzeby dziecka oraz całej Rodziny. Następnie zaobserwuje dziecko pod kątem najpotrzebniejszych terapii – to ważne, aby określić najważniejsze cele do pracy z dzieckiem. Nie zawsze ważna jest ilość terapii, lecz ich efektywność oraz odpowiednie dobranie ich do potrzeb dziecka.
Dokładny zakres terapii jest szczegółowo omawiany z Rodzicami.
Dziecko może korzystać ze wsparcia psychologicznego, logopedycznego, fizjoterapii oraz terapii integracji sensorycznej, dodatkowo może uczestniczyć w zajęciach treningu umiejętności społecznych czy w grupach sensoryczno – żywieniowych.

 

Spójna terapia

W przypadku każdego zaburzenia rozwojowego, ważne jest, aby terapia, z której korzysta dziecko była spójna. Wszyscy terapeuci w Centrum Terapii Lokomotywa są w stałym porozumieniu odnośnie terapii Waszego dziecka. Dzięki temu efektywność terapii znacznie zwiększa się.

Co więcej, naszą najważniejszą zasadą jest nauka przez zabawę! Zależy nam na tym, aby dziecko z radością przychodziło na nasze zajęcia, dlatego pracujemy w oparciu o atrakcyjne zabawki i materiały dla dzieci.

Zdajemy sobie sprawę, że terapia nie kończy się jedynie w Centrum Terapii, dlatego proponujemy konsultacje oraz instruktaże do pracy w domu. Gdy jest taka potrzeba, podejmujemy również współpracę z placówką, do której uczęszcza dziecko.

Umów się na konsultację w celu zaplanowania terapii: