LokoSensoryka

Na czym polegają zajęcia?

LokoSensoryka to zajęcia stymulujące rozwój sensoryczny Twojego dziecka. Obecnie wiele dzieci przejawia nadwrażliwości dotykowe oraz inne nieprawidłowości w zakresie układu sensorycznego. Dlatego od najmłodszych chwil warto odpowiednio stymulować rozwój sensoryczny, dostarczając dziecku odpowiednio dobranych, zróżnicowanych bodźców. Nie każdy rodzic ma możliwość organizować tego typu aktywności w domu, wymaga to czasu aby wszystko przygotować, oraz miejsca, które może bezproblemowo się…wybrudzić. Na naszych zajęciach dzieci będą mogły doświadczyć, dotknąć, spróbować, powąchać… a więc działamy polisensorycznie, czyli wielozmysłowo. Podczas zajęć użyte są urozmaicone produkty, o różnych kolorach, fakturach, konsystencjach, zapachach. Dziecko swobodnie eksploruje całe otoczenie za pomocą dłoni, stóp, buzi (ojj tak, można nawet próbować 🙂 ). Zasada jest prosta – brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, ale również brudne dziecko to dziecko odpowiednio stymulowane sensorycznie.

Dla kogo są przeznaczone zajęcia?

Zapraszamy dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia mają charakter grupowy, w grupie uczestniczy maksymalnie 12 dzieci. Na zajęciach Rodzic może być przez cały czas ze swoim dzieckiem – to wspaniała okazja, aby zaobserwować jak reaguje Twoje dziecko w czasie zajęć. Pozwól mu na swobodną eksplorację oraz beztroskie brudzenie się czy próbowanie. Wszystkie elementy użyte w czasie zajęć są specjalnie przygotowywane, a do produktów jadalnych używane są naturalne barwniki. Dziecko podczas zajęć może być boso – to świetna okazja do stymulowania stópek. Rodzic, jeżeli tylko ma ochotę, również może stymulować się sensorycznie i uczestniczyć wraz z dzieckiem we wszystkim aktywnościach 🙂 dla rodziców mniej chętnych do ubrudzenia się będą przygotowane rękawiczki oraz ochraniacze na skarpetki.

Co należy przygotować ze sobą na zajęcia?

Na zajęcia warto przygotować dla dziecka swobodny strój, taki który może się wybrudzić oraz rzeczy do przebrania. Podczas zajęć dziecko nie potrzebuje obuwia – zaleca się wręcz, aby miało gołe stopy. Po zajęciach będzie można się umyć oraz przebrać w toalecie.

Jak często odbywają się zajęcia i ile trwają?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45-50 minut.

Jaki jest koszt zajęć?

Koszt pojedynczych zajęć to 60 zł. Istnieje możliwość zakupienia karnetów miesięcznych, więcej informacji na temat karnetów znajduje się w Cenniku.

Jak zapisać się na zajęcia?

Wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj
lub skontaktować telefonicznie.