Edukacja

Naszą główną misją jest nauka najważniejszych umiejętności poprzez zabawę oraz z wykorzystaniem motywacji dziecka.

Tworzymy warunki sprzyjające nauce, podchodzimy do dziecka w sposób indywidualny, a jednocześnie całościowy – zależy nam na kształtowaniu WSZYSTKICH sfer rozwojowych.

 

Dzieci realizują program edukacyjny zgodny z rozporządzeniem MEN. Przygotowują się, w ramach własnych możliwości, do etapu szkolnego. Wycinamy, rysujemy, piszemy, poznajemy literki oraz uczymy się czytać i liczyć! Każdy dzień w przedszkolu to także okazja do odkrywania fascynujących tematów: od poznawania pór roku, poprzez naukę o zawodach, aż na dinozaurach kończąc 🙂

Ponadto angażujemy dzieci w zajęcia grupowe takie jak na przykład: logorytmika, trening umiejętności społecznych (TUS), zajęcia ruchowe (np. Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne) oraz prowadzimy indywidualne zajęcia w ramach programu edukacyjno – terapeutycznego – IPET. (Więcej o IPET w dziale: Terapia).

W Lokomotywie raz w tygodniu odbywają się także zajęcia muzyczne, na których dzieci uwrażliwiane są na rytm i muzykę, stymulowany jest rozwój mowy, pamięć i percepcja słuchowa. Ponadto odkrywanie nowych dźwięków i instrumentów to wspaniała zabawa!

Dzieci, których rozwój mowy ojczystej przebiega prawidłowo, mają okazję uczestniczyć w lekcjach języka angielskiego. Wesołe piosenki i interesujące zabawy sprzyjają poznawaniu nowych słówek i rozbudzaniu dziecięcej ciekawości!

Dodatkowo, pracujemy też nad zwiększaniem samodzielności dzieci poprzez treningi czystości oraz jedzenia.

Edukacja ma być dla dziecka przyjemnością – nasi nauczyciele dbają o to, żeby codzienne zajęcia były nie tylko dostosowane do możliwości dziecka, ale przede wszystkim ciekawe oraz oparte o atrakcyjne aktywności 🙂