FAQ

Ze względu na nasze doświadczenie w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością, doskonale wiemy jak odmienne potrzeby mogą mieć dzieci z taką samą diagnozą. Dlatego w naszym przedszkolu grupy tworzymy funkcjonalnie, a nie wiekowo – to znaczy łączymy w grupy dzieci o podobnym poziomie funkcjonowania i zbliżonych potrzebach w celu jak najbardziej dostosowanej terapii.

Zależy nam, aby terapia nie odbywała się wyłącznie za zamkniętymi drzwiami gabinetu specjalisty, lecz trwała przez cały pobyt dziecka w przedszkolu! Nasi specjaliści wchodzą do grup i wspierają wychowawców, tak aby każda aktywność w ciągu dnia była dostosowana dziecka oraz była okazją do nauki czegoś nowego.

Co więcej, ze względu na odmienne potrzeby dzieci, w przedszkolu utworzone są dwie grupy. Pierwsza grupa dla dzieci niemówiących lub rozpoczynających komunikację, z nastawieniem na naukę umiejętności bazowych, a także w razie potrzeby na kształtowanie komunikacji wspomagającej! Druga grupa nastawiona jest z kolei na Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci, które mają trudności w relacjach z rówieśnikami.

O rozwój Waszych dzieci zadbają doświadczeni nauczyciele – wychowawcy grup, oraz specjaliści – psycholog, logopeda oraz terapeuta SI/fizjoterapeuta. To oni będą uważnie czuwać nad postępami dzieci oraz kształtować ich najważniejsze umiejętności.

Terapie: psychologiczna, logopedyczna oraz SI odbywają się indywidualnie według planu terapeutycznego danego dziecka. Dodatkowo w mniejszych 2-3 osobowych grupach oraz grupach przedszkolnych będą organizowane zajęcia takie jak: Trening Umiejętności Społecznych, sensoplastyka, logorytmika, Ruch Rozwijający Weroniki Sherbourne, dogoterapia, muzykoterapia oraz wiele innych.

Terapie w ramach kształcenia specjalnego odbywają się według ustalonego indywidualnego planu danego dziecka, w ciągu pobytu dziecka przedszkolu, w godzinach 8-13, natomiast zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania rozwoju odbywają się w ustalone według planu dni, w godzinach 13-15.

Ważne jest dla nas, aby terapia Waszego dziecka była spójna, dlatego specjaliści oraz wychowawcy są ze sobą w stałym kontakcie. Co więcej, wiemy, że utrzymanie efektów terapii jest również bardzo ważne w domu, dlatego oferujemy spotkania oraz konsultacje z naszymi specjalistami.


Przedszkole jest otwarte w godzinach 8.00 – 15.00. Szczegółowy plan dnia opisany jest w zakładce Plan Dnia

Zarówno nauczyciele, jak i dzieci potrzebują chwili odpoczynku Dlatego nasze przedszkole zamknięte będzie w czasie pierwszego tygodnia ferii oraz na przełomie lipca i sierpnia. Plan organizacji pracy przedszkola na dany rok znajduje się w zakładce Dni wolne.

Pobyt dziecka w przedszkolu oraz zaplanowane terapie są bezpłatne.

Dodatkowo płatne jest wyżywienie dziecka w kwocie około 250-300 zł miesięcznie oraz wybrane wycieczki i atrakcje. Cennik dostepny jest tutaj.

W naszym przedszkolu o jedzenie zadba profesjonalna firma cateringowa. Ze względu na to, że dzieci często mają alergie pokarmowe lub zalecenia żywieniowe, będziemy oferować diety uwzględniające nietolerancje pokarmowe: bezglutenowe, bezmleczne.
Dzieci będą miały zapewnione śniadanie, obiad oraz podwieczorek.

Napisz do nas: biuro@lokomotywa-gliwice.pl

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.