LokoMuzyka

Na czym polegają zajęcia?

LokoMuzyka to połączenie muzykoterapii z elementami Gordonek – czyli zajęć autorswa E. Gordona. Zajęcia opierają się na naukowej teorii tego badacza, dotyczącej przyswajania dźwięków oraz muzyki przez dzieci. Zajęcia są połączeniem muzyki i ruchu, ale mają charakter swobodny i nienarzucający. Dziecko odczuwa swobodę w swoich reakcjach na dźwięki. Do zajęć wykorzystuje się przeróżne rekwizyty, m.in. kolorowe piórka, chusty, bańki mydlane, instrumenty muzyczne. W trakcie zajęć bardzo istotnym elementem jest melodia – naturalna, oparta o dźwięk, ruch i rytm. Niektóre melodie oparte są o łatwo powtarzalne sylaby i ich sekwencje, co sprzyja nabieraniu mowy wśród dzieci. Prowadzącą zajęcia jest mgr Wiktoria Jaros, która oprócz pełnienia funkcji wychowawcy grupy przedszkolnej w naszym przedszkolu, z zamiłowaniem oddaje się muzyce oraz śpiewowi. Ukończyła liczne kursy muzyczne, gra na kilku  instrumentach oraz z wielką pasją zaszczepia wśród dzieci muzykę.

Jakie korzyści przynoszą LokoMuzyczne zajęcia?

  • kształtowanie percepcji oraz pamięci słuchowej – rozwijają się takie umiejętności jak uwaga słuchowa, poczucie rytmu, różnicowanie cech dźwięku (natężenie, barwa)
  • kształtowanie koordynacji słuchowo – ruchowej
  • wspieranie rozwoju mowy
  • wspierania rozwoju społecznego – dziecko ma okazję do wielu interakcji z innymi uczestnikami zajęć

Dla kogo są przeznaczone zajęcia?

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od pierwszych miesięcy życia do 3 roku życia.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia mają charakter grupowy, w grupie uczestniczy maksymalnie 10 dzieci. Na zajęciach Rodzic może (ale nie musi, jeśli dziecko jest samodzielne) być przez cały czas ze swoim dzieckiem – to wspaniała okazja, aby zaobserwować jak reaguje Twoje dziecko w czasie zajęć. Pozwól dziecku swobodnie podążać i reagować, gdyż wszystkie elementy zajęć bazują na naturalnej aktywności dziecka. Zajęcia LokoMuzyka to też świetna okazja dla Twojego dziecka do nawiązywania interakcji z innymi maluchami.

Co należy mieć ze sobą na zajęciach?

Na zajęcia warto przygotować obuwie zmienne dla dziecka oraz dla siebie (można też mieć skarpetki – w sali jest ogrzewanie podłogowe).

Jak często odbywają się zajęcia i ile trwają?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45-50 minut. Obecnie zajęcia odbywają się w piątki o godzinie 15.30.

Jaki jest koszt zajęć?

Koszt pojedynczych zajęć to 60 zł. Istnieje możliwość zakupienia karnetów miesięcznych, więcej informacji na temat karnetów znajduje się w Cenniku.

Jak zapisać się na zajęcia?

Wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj
lub skontaktować telefonicznie.